17

października

Przyjazny plastik ?

 

Przyjazne dla planety alternatywy dla plastiku

Plastik stał się wszechobecną częścią naszego życia. Jest w wodzie, którą pijemy, w jedzeniu, które jemy i w ubraniach, które nosimy. Ale co by było, gdyby istniały przyjazne dla naszej planety alternatywy dla plastiku? Oto trzy sposoby, dzięki którym możesz zmniejszyć swoje uzależnienie od plastiku i pomóc ocalić naszą planetę.

1. Używaj butelek wodnych wielokrotnego użytku
Jednym z najprostszych sposobów na zmniejszenie zależności od plastiku jest zainwestowanie w butelkę na wodę wielokrotnego użytku. Na rynku jest wiele wspaniałych opcji, od stali nierdzewnej po szkło. Badania wykazały, że butelki na wodę wielokrotnego użytku mogą pomóc zmniejszyć ilość odpadów plastikowych produkowanych każdego roku. Więc porzuć jednorazowe butelki i przejdź na butelkę wielokrotnego użytku już dziś!

2. Przynieś własne torby na zakupy
Innym prostym sposobem na ograniczenie ilości odpadów plastikowych jest przynoszenie do sklepu własnych toreb na zakupy. W dzisiejszych czasach większość sklepów oferuje w sprzedaży torby na zakupy wielokrotnego użytku. Możesz też zdecydować się na bardziej tradycyjną opcję, jaką są torby z materiału. Tak czy inaczej, pozbycie się tych kłopotliwych plastikowych toreb pomoże zmniejszyć Twój wpływ na środowisko.

3. Recykling odpadów plastikowych
Jeśli nie możesz zmniejszyć ilości odpadów plastikowych lub użyć ich ponownie, następnym najlepszym rozwiązaniem jest recykling. Na szczęście, większość społeczności ma jakiś program recyklingu w miejscu. Ale ważne jest, aby zrobić badania i upewnić się, że recyklingowane tworzywa sztuczne są rzeczywiście przetwarzane prawidłowo. W przeciwnym razie możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi to poważny problem, z którym boryka się dziś nasza planeta. Ale dokonując kilku prostych zmian w naszym codziennym życiu, wszyscy możemy pomóc zmniejszyć naszą zależność od plastiku i zrobić różnicę dla naszej planety. Co zrobisz, aby walczyć z zanieczyszczeniem plastikiem?